Mikrojehličková Mezoterapie

Mezoterapie je metoda, kterou lze dosáhnout vynikajících účinků pro omlazení pokožky a vypnutí vrásek, sjednocení tónu pleti, hydrataci pokožky a zárověň vyhlazuje jizvičky a drobné nerovnosti v kůži.

Lékaři - dermatologové doporučují jehličkovou mezoterapii jako plnohodnotnou alternativu ke klasické injekční mezoterapii. Je alternativou laserovým a plastickým zákrokům.

Co je mezoterapie?

Mezoterapie je metoda omlazení pokožky obličeje, krku, dekoltu a rukou pomocí minimálně invazivního přístroje Dermapenem a napomáhá tvorbě kolagenu a elastinu ( samo-opravná funkce kůže ), takže se redukují vrásky, vyhlazují jizvy a jiné kožní nesrovnalosti. Nemějte strach, jehly jsou tak tenké, že jejich píchnutí je téměř bezbolestné.

Kombinací této mikro jehličkové terapie a účinných látek, které jsou vpravovány do střední vrsty kůže, dochází k regeneraci, rozjasnění, vypnutí a omlazení pleti. Jedná se o minimálně invazivní proceduru, která pomocí aktivních látek efektivně startuje regeneraci a obnovu unavené pleti.

Automatická mikrojehličková tužka využívá nástavce s 12 nebo 36 jehlami, které vertikálně propichují kůži. Automatické vibrace zvyšují efektivnost vpravování výživných látek hluboko do podkoží a snižují také bolest . Zatímco klasická válečková mezoterapie tvoří v kůži malé zářezy, dermatická tužka tvoří jemné vpichy.

Ošetření tímto zařízením je stejně účinné jako ošetření frakčními lasery, IPL terapií a chemickými peelingy. Výhodou je stimulace dermisu(škáře), kratší čas ošetření, nastavitelná hloubka jehel. Sterilní jehlové nástavce jsou navrženy jako jednorázové a pro jedno ošetření, aby nedocházelo k infekci. 

Výhody

Žádná infekce - jednorázové nástavce. Rychlost - rychlejší než manuální mezoterapie. Šetrnost - méně bolestivé než ošetření válečkem. Kratší čas ošetření. Nastavitelné hloubka vpichu - méně bolesti. 

Průběh ošetření

Po nanesení znecitlivujícího krému se plošně na oblast obličeje, krku nebo dekoltu vpravují pomocí mikrovpichů kapky vyživujícího roztoku nebo kyseliny hyaluronové do střední vrstvy kůže.

Po ošetření je pleť lehce podrážděná, začervenalá. V průběhu hojení mohou vzniknout drobné stroupky. Make- up by se neměl aplikovat  48 hodin po ošetření.

Bezprostředně po ošetření a následujících několik dnů je třeba se vyvarovat slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Rekonvalescence závisí na rozsahu zákroku a stavu pokožky. Nejsou však nutná žádná další omezení.

Jak dlouho přetrvá efekt mezoterapie?

Výsledek může být patrný již po prvním ošetření, souvisí s vypnutím pleti.

Pro dosažení nejlepšího výsledku je zapotřebí 2 - 4 ošetření v závislosti na stavu pokožky, a to s odstupem 21 - 28 dní. Udržující (rekondiční) ošetření by se mělo po 6 měsících zopakovat, čímž se dosažený výsledek stabilizuje. 

Jak dlouho trvá účinek po absolvování těchto ošetření?

Účinek tohoto opatření trvá obvykle 1 - 1,5 roku v závislosti na typu pleti, životního stylu a faktu, zda klienti kouří nebo jsou často vystaveni slunci.

 Relativní kontraindikace

těhotenství, kojení, kožní onemocnění probíhající mimo místo aplikace, poruchy srážlivosti krve, výrazně stresový typ člověka. Kosmetička může v těchto případech výkon provést jen na základě písemného schválení ošetřujícího lékaře klienta.

Absolutní kontraindikace

kožní onemocnění probíhající v místě aplikace, akutně probíhající onemocnění, onemocnění ovlivňující funkci imunitního systému, solární erytém, známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných přípravků.